• Witamy na naszej stronie!

• ,,Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości" - Tadeusz Kotarbiński
            • ,,Czytamy sercem"

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z zerówki zostały zaproszone do biblioteki w Maszewie Lęborskim, aby wziąć udział w akcji ,,Czytamy z sercem"📚📚
              Dzieci miały okazję wysłuchać przygód Szalika, które pięknie czytały Panie z Klubu Seniora oraz zaproszeni goście. Spotkanie zakończyło
            • Czekoladowy autobus

22 września uczniów uczęszczających na język kaszubski odwiedził Czekoladowy Autobus🚍
              Dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada,
              a także miały okazję stworzyć własną czekoladę🍫 Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom Mistrza czekolady.
            • Godzina wychowawcza w klasie V

Nasze wakacyjne wspomnienia🌅⛱️
              Podczas godziny wych. piątoklasiści z rozrzewnieniem wspominali swoje wakacyjne przygody i czas beztroski🌊☀️🏝⛺️
              Uczniom spodobała się zaproponowana przez wychowawcę gra integracyjna😀wszyscy dobrze się bawili😀
              - Anna Ramczykowska
            • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 🙂

Dnia 20 września w oddziale przedszkolnym i zerówce było święto-Dzień Przedszkolaka .

To dopiero wydarzenie! Dzieci otrzymały medale dzielnego przedszkolaka i dyplomy. Rodzice zorganizowali grilla. Pani Kasia Drywa z Domu Kultury w Maszewie Leborskim z panią Justyną Krauze tworzyły cudeńka z balonów, pięknie malowały twarze dzieciom. W podziękowaniu otrzymały medale Dzielnego Przedszkolaka. Medalem został obdarowany również niezastąpiony pan Marcin. Wszystkim, dzięki których ten dzień był taki wyjątkowy serdeczne podziękowania składają wychowawczynie p. Weronika Majewska i p. Marzena Kujawska🙂

• 📖NARODOWE CZYTANIE

„Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

W naszej szkole czytaliśmy lekturę wspólnie z zaproszonymi gośćmi - z Klubu Seniora, biblioteki w Maszewie Lęborskim oraz z udziałem rodziców naszych kochanych uczniów 🙂

Wyszło jak zawsze wspaniale!👍👏

• Dotacja na termomodernizację

W Urzędzie Miejskim w Lęborku 16 września 2023 r. Piotr Müller poseł na Sejm RP i rzecznik Rządu RP ogłosił wyniki szóstej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego dla gmin popegeerowskich.Gmina Cewice otrzymała

✅2 352 000 zł na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim oraz na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Łebuni.

• Koncert Weroniki Korthals - 11.09.2023r.

W dniu 11.09.2023 uczniowie klas IV-VI wzięli udział w koncercie Weroniki Korthals- polskiej piosenkarki, kompozytorki i dyrygentki.

Weronika Korthals wraz z zespołem zaprezentowała utwory w języku kaszubskim.

Jak widać, koncert dzieciom się spodobał🙂👏

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 4 września w naszej szkole przywitaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024, a wraz z nim nowych uczniów oraz nauczycieli. Będziemy mieli bowiem od września panią psycholog, nowego nauczyciela wspomagającego w klasie 1 oraz do nauki języka kaszubskiego.

W tym dniu odbyło się również oficjalne pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów🎓

• Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

• MATERIAŁY PLASTYCZNE DO POZOSTAWIENIA W SZKOLE:

Ilość kredek, farb, plasteliny w opakowaniu dowolna.

WSZYSTKIE PRZYBORY, ZESZYTY, PODRĘCZNIKI POWINNY BYĆ PODPISANEJ

1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
                2. Worki na obuwie na zmianę
            • Wyprawka do przedszkola

1. Pakiet książek (w zależności od wieku dziecka):

· Dzieci 3 letnie (rocznik 2020) „Kolorowe karty. Poziom A. pakiet. Trzylatek” (Wyd. Mac Edukacja)

· Dzieci 4 letnie (rocznik 2019) „Kolorowe karty. Poziom A+. pakiet. Czterolatek” (Wyd. Mac Edukacja)

· Dzieci 5 letnie (rocznik 2018) „Kolorowe karty. Poziom B. pakiet. Pięciolatek” (Wyd. Mac Edukacja)

Spotkanie z mistrzem olimpijskim 🏆

W dniu dzisiejszym odwiedził nas wyjątkowy gość - polski zapaśnik, dwukrotny mistrz olimpijski oraz zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej- Andrzej Wroński.

Opowiadał uczniom o początkach swojej kariery sportowej- pierwszych treningach w Żukowie i zawodach ogólnopolskich, potem igrzyskach olimpijskich i ważnych osiągnięciach, zdobytych medalach, a także podróżach po świecie i spotkaniach ze znanymi sportowcami.

Piątek 17.05.2024